object oriented php

شی‌گرایی در زبان برنامه‌نویسی PHP

شی‌گرایی در php

شی‌گرایی این روزها دیگر مفهوم جاافتاده‌ای است و دیگر لزومی ندارد که از محاسن و فواید آن دادِ سخن بدهیم. اگر بخواهیم در یک جمله‌ی مختصر شی‌گرایی را توصیف کنیم، می‌توانیم بگوییم: استفاده‌ی مجدد، استفاده‌ی مجدد و استفاده‌ی مجدد.

جزوه‌ی شی‌گرایی در php، که توسط مسعود امجدی به فارسی ترجمه شده، مرجع خوبی برای یادگیری اصول شی‌گرایی به‌خصوص در برنامه‌نویسی php می‌باشد. در این جزوه نه تنها شی‌گرایی php را به همراه جزئیات آن می‌آموزید، بلکه با اصول کلی شی‌گرایی و مفاهیم اساسی وراثت نیز آشنا می‌شوید. در واقع اسم اصلی این جزوه، “مقدمه‌ای بر برنامه‌نویسی شی‌گرا” می‌باشد، همان‌طور که از اسم این جزوه ‌برمی‌آید، به اصول و مفاهیم شی‌گرایی می‌پردازد، اما این اصول را در قالب زبان برنامه‌نویسی php بررسی می‌کند.

این جزوه علی‌رغم این‌که جزئیات شی‌گرایی در php را بیان می‌کند و آن‌ها ا در مثال‌های خوبی بررسی می‌کند، به نسبت کم‌حجم نیز می‌باشد. بنابراین این جزوه‌ی مختصر و مفید را می‌توانید تنها ظرف چند ساعت مطالعه کنید و به کمک آن، هم با شی‌گرایی آشنا شوید، هم کاربرد آن در php را بیاموزید. به شما توصیه می‌کنم که این جزوه را به عنوان یک راهنمای عملی مطالعه کنید.

برای دانلود جزوه‌ی “مقدمه‌بر برنامه‌نویسی شی‌گرا” ترجمه‌ی مسعود امجدی می‌توانید روی لینک زیر کلیک کنید:

دانلود جزوه‌ی “مقدمه‌بر برنامه‌نویسی شی‌گرا” 

رمز فایل: mirzaproject.ir

 

Avatar

آمیرزا

یه برق‌خونده‌ی علاقه‌مند به برنامه‌نویسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *