فقط برای تفریح!

به نظرم کتاب “فقط برای تفریح”، کتابیه که گیک‌ها از مطالعه کردنش لذت میبرن. این کتاب داستان خلقت لینوکسه، به روایت خالقش. این کتاب یه کتاب فنی نیست، بلکه یه رمان بر پایه‌ی واقعیته که خیلی خوب نوشته شده.

“فقط برای تفریح” در طول زندگی لینوس توروالدز پیش میره و ما رو با زندگی گیک‌وار اون آشنا می‌کنه. با مطالعه‌ی کتاب در کنار آشنا شدن با زندگی خالق لینوکس و فرآیند خلقتش، تاحدودی با زندگی مردم فنلاند، اخلاقیات و آداب و رسومشون هم آشنا میشیم.

البته باید بگم در جای جای این کتاب از اصطلاحات کامپیوتری و کیگانه استفاده شده، برای همین میشه گفت اگه یه آدم غریبه با دنیای برنامه‌نویسی و کامپیوتر هستید، ممکنه از خیلی از اصلاحات استفاده‌شده تو این کتاب سر در نیارین! برای همین مطالعه‌ی این کتاب رو فقط به دوستدارای برنامه‌نویسی، کامپیوتر و لینوکس توصیه می‌کنم.

خبر خوب اینکه این کتاب رو جادی به فارسی برگردونه و انصافا هم خوب ترجمه‌ش کرده.‌ “فقط برای تفریح” از طریق آدرس linuxstory.ir در دسترسه و می‌تونید این کتاب رو به صورت آنلاین مطالعه کنید. اگر دوست داشتید هم می‌تونید اون رو دانلود کنید.

“فقط برای تفریح” جزو کتاب‌هایی بوده که خوندنش رو دوست داشتم، پس خوندن این کتاب رو به همه ی شما دوستان عزیر هم توصیه می‌کنم.

راستی اگه کتاب “فقط برای تفریح” رو خوندید و پسندیدید، می‌تونید ازش حمایت مالی (یا غیرمالی) کنید، تا پروژه‌هایی به این سبک هر روز پرفروغ‌تر از دیروز باشند.

شاد باشید، شادِ شادِ شاد!

آمیرزا

یه برق‌خونده‌ی علاقه‌مند به برنامه‌نویسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *