درباره من

من علی هستم، علی روستایی. به طور خلاصه می‌تونم خود رو این طور معرفی کنم: یه برق‌خونده‌ی علاقه‌مند به دنیای برنامه‌نویسی!

اگر بخوام یخورده بیشتر راجع به خودم توضیح بدم باید بگم که تو دوره‌ی کارشناسی، رشته‌ی برق گرایش قدرت رو تو دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل گذروندم. سپس برای تحصیلات تکمیلی به دانشگاه صنعت آب و برق سابق (پردیس فنی مهندسی شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی فعلی) رفتم و دوره‌ی کارشناسی ارشد رو تو رشته‌ی برق-قدرت گرایش مدیریت و کنترل شبکه گذروندم. بعد از دفاع از پایان‌نامه‌م (به قول برخی از دوستان دفاع از آرمان‌های کارشناسی ارشد) تو یه مجتمع تولیدی-صنعتی به عنوان کارشناس برق مشغول به کار شدم.

در کنار برق و دنیای جالبش، همیشه علاقه‌مند به دنیای پویا و وسیع برنامه‌نویسی بودم. علاقه‌م به برنامه‌نویسی، بیشتر نشأت گرفته از روزهاییه که برای انجام پروژه‌های درسی‌م با نرم افزار متلب سر و کله می‌زدم و ایده‌هام رو با استفاده از کدنویسی تو اون پیاده‌سازی می‌کردم. به نوعی برنامه‌نویسی رو به طور جدی با برنامه‌نویسی فنی (یا به قول فرنگی‌ها Technical Language) شروع کردم. همین علاقه به کدنویسی باعث شد تا اوقات فراغتم رو به مطالعه درمورد زبان‌های برنامه‌نویسی و طراحی وب اختصاص بدم. از این رهگذر با زبان‌های برنامه‌نویسی #C و PHP آشنا شدم و تو حوزه‌ی طراحی وب هم ناخکی به HTML، CSS و JavaScript زدم. البته رابطه‌ی من با دنیای برنامه‌نویسی، رابطه‌ی یه علاقه‌مند به علایقشه و نه یه حرفه‌ای به پیشه‌ش! به نوعی میشه گفت به صورت آماتوری و از روی علاقه به برنامه‌نویسی می‌پردازم، نه به صورت حرفه‌ای!

الغرض، این وبلاگ رو به این منظور راه انداخته‌م تا اندک تجربیات و معلوماتم تو زمینه‌ی برق و برنامه‌نویسی رو با دیگران به اشتراک بگذارم و همچنین از نظرات دیگران هم بهره‌مند بشم.

برای ارتباط با من می‌تونید از طریق ایمیل و یا از طریق صفحه‌ی “ارتباط با من”، با من مکاتبه داشته باشید.

با تشکر آمیرزا

ali_roustaei[at]yahoo.com

توئیتر    لینکدین